Xcode Cloud Geliştiriciler İçin Kullanıma Açıldı

29 Haziran 2021

Haziran ayında düzenlenen Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı‘nda (WWDC) tanıtılan yeni Xcode Cloud hizmetini artık kullanabilirsiniz.

Geliştiricilere gönderilen e-postada, “Hesabınızın Xcode Cloud beta için etkinleştirildiğini bildirmekten memnuniyet duyuyoruz” yazıyor. “Artık Xcode 13’te yerleşik olarak bulunacak sürekli entegrasyon ve dağıtım hizmetinden yararlanabilirsiniz.”

Xcode Cloud Beta

Xcode Cloud, geliştiricilerin doğrudan Mac yerine bulutta yüksek kaliteli uygulamalar oluşturmasına, test etmesine ve sunmasına olanak tanıyan bulut tabanlı bir Xcode hizmetidir.

Xcode Cloud, özellikle Apple geliştiricileri için tasarlanmış yeni bir sürekli entegrasyon ve dağıtım bulut hizmetidir. Xcode 13’te yerleşik olarak bulunan Xcode Cloud, her büyüklükteki geliştiriciler ve ekipler için yüksek kaliteli uygulamaları daha verimli bir şekilde oluşturmaları, test etmeleri ve sunmaları için hızlı ve basit bir yol sunar. Bulutta paralel test, geliştiricilerin mevcut her Apple cihazının simüle edilmiş bir sürümü üzerinde test yapabileceği, ardından dahili test için uygulamanın bir derlemesini kolayca dağıtabileceği veya anında geri bildirim için TestFlight aracılığıyla harici beta test kullanıcılarına teslim edebileceği anlamına gelmektedir.

Apple, geliştiricilerin şimdiye kadar Xcode Cloud bekleme listesine kaydolmasına izin veriyordu ve Twitter’da beta erişimi verilen geliştiricilerden çok sayıda geri bildirim oldu. 7 Haziran 2021’den itibaren Apple Geliştirici Programında hesap sahibi olan tüm geliştiriciler, Xcode 13’ün son beta sürümüne sahip bir Mac ile birlikte Xcode Cloud kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.