Yıl Sonuna Doğru Yeni AirPods Bekleniyor

24 Haziran 2021

En az yedi Apple tedarikçisinin, yaklaşmakta olan Apple ürünleri için devre kartlarıyla ilgili sevkiyatlara başladığı biliniyor. Özellikle bu yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen üçüncü nesil AirPods‘un devre kartları da bu sevkiyatların arasında yer alıyor.

Paywalled DigiTimes, yayınladığı raporunda endüstri kaynaklarına atıfta bulundu.

“Semco, LG Innotek, Kinsus, Unimicron, Nan Ya, Zhen Ding ve AT&S gibi tedarikçiler, SIP (System in a package) modüllerini kullanan Apple Watch, AirPods ve iPhone gibi Apple’ın yeni nesil ürünleri için sevkiyatlara başladı.”

Yıl Sonuna Doğru Yeni AirPod'lar Bekleniyor

Bloomberg‘den Mark Gurman ve Debby Wu, daha önce üçüncü nesil AirPods’un 2021’de AirPods Pro ile benzer bir tasarımla piyasaya sürüleceğini bildirmişti. Bu, ikinci neslin Eller Serbest (Handsfree) “Hey Siri” işlevi ve orijinal AirPods modelinden yüzde 50’ye kadar daha fazla konuşma süresi için H1 yongasıyla piyasaya sürüldüğü Mart 2019’dan bu yana standart AirPods’a yapılacak ilk güncelleme olacak.

İkinci nesil AirPods kablolu şarj kutusuyla 159 dolar (1999 TL) ve kablosuz şarj kutusuyla 199 dolar (1599 TL) olarak fiyatlandırılmaktadır. Üçüncü nesil AirPods, 249 dolarlık AirPods Pro’dan daha düşük bir fiyata sunulacak. Üçüncü nesil AirPods, düşük fiyatını korumak için aktif gürültü iptali (Active Noise Control) gibi bazı üst düzey özelliklere sahip olmayacak.

AirPods Pro‘ya gelince, fitness takibi özelliğine sahip ikinci neslin gelecek yıl piyasaya sürüleceği söyleniyor. İkinci nesil AirPods Pro’nun, Apple’ın bu ayın başlarında piyasaya sürdüğü yeni Beats Studio Buds‘a benzer daha kompakt bir tasarıma sahip olacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.