iMovie, Final Cut Pro, Motion ve Compressor Güncellendi

21 Haziran 2021

Apple, fotoğraf ve video düzenleme araçlarını güncelledi: Final Cut Pro, iMovie, Motion ve Compressor.

Günümüzün tamamen dijital profesyonel video iş akışları için tasarlanan Final Cut Pro, 4K videoları düzenlerken inanılmaz bir performans sunan modern bir mimariye sahiptir. Manyetik Zaman Çizelgesi, kliplerin çakışması ve eşzamanlamanın kaybedilmesi gibi sık karşılaşılan sorunları dert etmeden, hikaye anlatımına odaklanmanızı sağlayan esnek bir çalışma alanı sunar.

Video editörleri için tasarlanan Motion, gerçek zamanlı olarak sinematik 2D ve 3D başlıklar, akışkan geçişler ve gerçekçi efektler oluşturmayı kolaylaştıran çok güçlü bir hareketli grafik uygulamasıdır.

Mac için Compressor, video dönüşümlerinize güç ve esneklik katmak için Final Cut Pro ve Motion ile derinlemesine entegre edilmiştir. Basit arayüzü sayesinde çıkış ayarlarını hızla özelleştirebilir, görüntüleri iyileştirebilir ve filminizi iTunes Store’da satışa çıkarmak üzere paketleyebilirsiniz.

iOS ve macOS ile uyumlu olan iMovie, kliplerinizi seçip, başlıkları yerleştirebileceğiniz, müzik ve efektleri ekleyebileceğiniz, 4K videoları da destekleyen bir video oluşturma aracıdır.

İşte Apple’ın video düzenleme araçlarında yayınladığı tüm iyileştirmeler ve düzeltmeler

iMovie 10.2.4, ayarlanabilir renklere sahip on altı yeni arka plan, iOS için iMovie (sürüm 2.3) ile oluşturulan projeleri içe aktarma yeteneği ve genel kararlılık iyileştirmeleri getiriyor.

Final Cut Pro 10.5.3
, kullanıcıların tarayıcıda özel sütun düzenlemeleri oluşturmasına ve kaydetmesine ve bunları Sütun Kümesi Düzenleyicisi ile düzenlemesine olanak tanıyor. Güncelleme ayrıca klip metni, işaretçiler ve notlar dahil olmak üzere genişletilmiş kriterlerle tarayıcı aramasını geliştiriyor. Kullanıcılar medya türüne göre klipleri hızlı bir şekilde arayabilecek. Eksik medyanın yanı sıra orijinal, proxy veya optimize edilmiş medyayı arama seçeneği de eklenmiştir.

Motion 5.2.2, kararlılık iyileştirmelerinin yanısıra, ilk kullanıcı raporlarına göre, M1 Mac’lerde çökmelere neden olan işleme sorunlarını giderdiği görülüyor.

Compressor 4.5.3, tamamlanmış, başarısız ve iptal edilmiş kodlama grupları için bildirimler, MOV, MP4, M4V ve MXF dahil çeşitli video dosyası formatlarını kodlarken gömülü ses açıklamaları ve kararlılık iyileştirmelerini içeriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.