Apple, Eylül’den İtibaren Çalışanlarının Haftada Üç Gün Ofise Gelmelerini İstiyor

03 Haziran 2021

Apple, çalışanlarından Eylül ayının başından itibaren haftada üç gün ofise gelmelerini istiyor. Tim Cook, Çarşamba günü personele değişiklik hakkında bilgi veren bir e-posta gönderdi.

Cook, e-posta da: “Birçoğumuz ayrıyken başarabildiğimiz her şeye rağmen, gerçek şu ki geçen yıl önemli bir şey eksikti: birbirimiz” dedi. “Görüntülü konferans görüşmesi, aramızdaki mesafeyi daralttı elbette, ancak taklit edemeyeceği şeyler var.”

Cook, çoğu çalışanın Çarşamba ve Cuma günleri uzaktan çalışmaya devam edebileceğini, Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri ise ofise gelmelerinin isteneceğini söyledi. Yüz yüze çalışması gereken ekipler, haftada dört ila beş gün ofise gelecek.

E-postaya göre, çalışanlar ayrıca yılda iki haftaya kadar “Ailenize ve sevdiklerinize daha yakın olmak, bir manzara değişikliğinde bulunmak, beklenmedik seyahatler planlamak veya tamamen kendinize ait farklı bir neden” için uzaktan çalışma şansına sahipler ancak uzaktan çalışma taleplerinin yöneticiler tarafından onaylanması gerekecek.

Cook, çalışanların yüzlerini görmeyi dört gözle beklediğini söyleyerek e-postayı tamamladı. “Birebir toplantılarımızın uğultusunu, enerjisini, yaratıcılığını ve hepimizin inşa ettiği topluluk duygusunu kaçırmakta yalnız olmadığımı biliyorum” diye yazdı.

Apple‘ın uzaktan çalışma konusundaki duruşu geçmişe göre biraz daha rahatlarken diğer teknoloji devlerine kıyasla hala muhafazakar. Mayıs ayında Google, işgücünün yüzde 20’sinin kalıcı olarak evden çalışabileceğini duyurdu. Mark Zuckerberg, uzaktan çalışmanın “gelecek” olduğunu söyledi ve Facebook çalışanlarına, yöneticilerinin onayını aldıkları sürece sonsuza kadar evden çalışabileceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.