Apple, Daha Fazla Mağaza Açacak

02 Haziran 2021

Apple, daha fazla fiziksel mağaza açarak (Apple Store) küresel perakende sektöründeki varlığını genişletmeyi planlıyor.

Günümüzde, online satışlara olan talep hızla artarken, Apple daha fazla perakende mağazası açmayı planlıyor. Şirket şu anda dünya çapında 100’den fazlası Avrupa’da olmak üzere toplamda 511 Apple mağazası işletiyor.

Apple’ın perakende ve insanlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Deirdre O’Brien, Almanya’nın Funke Mediengruppe yayın grubuna verdigi röportaj da genişleme niyetini doğruladı:

Web sitemizde insanlar ürünler hakkında çok şey öğrenebilirler; fakat bir mağazada ürünlere dokunabilir ve ürünler hakkında fikir edinebilirler. Daha fazla mağaza açmayı planlıyoruz.

Genişlemenin belirli bir bölgede yoğunlaşıp yoğunlaşmayacağı henüz belli olmasa da, O’Brien’ın Alman yayıncıya yaptığı yorumlara bakarak Avrupa’nın bir odak noktası haline geleceğini görebiliyoruz.

Apple’ın en yeni mağazası Roma’da geçen hafta açılan Apple Via del Corso oldu. Apple, aynı zamanda Berlin’deki ikinci mağazasını inşa etmeye devam etmektedir.

Ayrıca O’Brien, şirketin önümüzdeki üç yıl içinde Münih’te bir milyar Euro’luk bir çip tasarım merkezi kurma planında görüldüğü gibi, Apple’ın uluslararası tasarım altyapısına “şüphesiz” katkıda bulunacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.