Apple TV’ye Su Altı Konseptli Yeni Ekran Koruyucular Eklendi

01 Şubat 2020

Apple geçtiğimiz günlerde Apple TV 4K ve Apple TV HD için su altı konseptli yeni ekran koruyucular yayınladı.

Yeni ekran koruyucular, Kosta Rika kıyılarındaki yunuslardan Mısır yakınlarındaki Kızıldeniz’deki mercan resiflerine kadar deniz yaşamını ve ekosistemleri sergiliyor. Bunların yanı sıra Alaska kıyılarındaki ay denizanası, Tahiti kıyılarındaki dalgalar, Meksika kıyılarındaki altın çuçuna balıkları gibi ekran koruyucular eklenmiş.

Apple TV'ye Su Altı Konseptli Yeni Ekran Koruyucular Eklendi

Apple TV, kısa bir süre kullanılmadığında ekran koruyucu görüntüler. Ekran koruyucu başlamadan önce geçmesi gereken dakika sayısını ayarlamak için Ayarlar > Genel > Ekran Koruyucu‘ya gidin ve Sonra Başla‘yı seçin. Ayrıca tvOS ana ekranındayken Siri Remote‘taki* Menü düğmesine basarak istediğiniz zaman ekran koruyucuyu etkinleştirebilirsiniz.

Siri Remote’a dokunulduğunda, ekran koruyucunun nerede çekildiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yeni ekran koruyucular, Ayarlar > Genel > Ekran Koruyucu > Yeni Video İndir bölümünden günlük, haftalık veya aylık olarak indirilebilir. Apple TV’de belirli bir ekran koruyucu seçmek mümkün olmasa da, 9to5Mac sitesinden Benjamin Mayo, mevcut tüm sahneleri gösteren bir web sitesi hazırlarmış.

*Apple TV 4K ve Apple TV HD ürünleriyle birlikte her yere aynı uzaktan kumanda gönderilir. Siri’yi destekleyen ülkelerde ve bölgelerde uzaktan kumandaya Siri Remote adı verilir. Diğer bölgelerde Apple TV Remote adı verilir. Apple TV 4K veya Apple TV HD ürününüz Siri’yi destekleyen bir dile ve ülkeye/bölgeye ayarlanmış olduğu sürece Siri her iki uzaktan kumandayla da çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.