Microsoft’un Yeni Tarayıcısı Edge, Mac İçin Resmi Olarak Kullanıma Sunuldu

16 Ocak 2020

Microsoft’un Chromium tabanlı Edge tarayıcısının ilk stabil sürümü bugün kullanıma sunuldu. Google’ın açık kaynak kodlu tarayıcı projesi Chromium’un altyapısını kullanan Microsoft Edge, hem Windows hem de Mac’lerde indirilip kullanılabilir.

Edge tarayıcısı, kullanıcılara gelişmiş performans sunmakla birlikte daha iyi web uyumluluğu sağlarken, aynı zamanda geliştiricileri de farklı tarayıcılar için farklı tasarım yapma derdinden kurtarıyor.

Mac için Microsoft Edge Tarayıcısı

Mac için Edge, Windows’taki Edge deneyimine benzer şekilde tasarlanmış ancak, Microsoft biraz daha Mac gibi hissettirmek için optimizasyonlar eklemiş.

Chrome Web Mağazası
içinde yer alan eklentiler, Edge için de kullanılabiliyor. Uzantılar, Microsoft Edge Addons mağazasından veya Chrome Web Mağazası gibi Chromium tabanlı diğer web mağazalarından yüklenebilir.

Edge tarayıcısı, Tracking Prevention (izleme önleme/takip önleme), özelleştirme seçenekleri, Bing arama motoru ile yerleşik arama özelliklerine ve eski web sayfalarını görüntülemek için Internet Explorer moduna sahip. Ayrıca, eski Microsoft tarayıcılarının kullandığı geleneksel “e” logosunun yerini alan ve dalgaya benzeyen yeni bir logo kullanılmış.

Yeni Microsoft Edge tarayıcısını buradan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.