Opera, macOS için “Dünyanın İlk Oyun Tarayıcısı” Opera GX’i Tanıttı

15 Aralık 2019

Opera, geçtiğimiz gün Opera tarayıcısının Mac’te gamerlar (oyuncular) için tasarlandığını söylediği özel bir sürümü olan Opera GX‘i piyasaya sürdü.

Opera GX macOS

Opera GX, kullanıcıların oyun oynarken ve web üzerinde gezinirken en fazla performansı alabilmesi ve Mac’lerini en etkin şekilde kullanabilmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış. En belirgin özelliği ise, kullanıcıların tarayıcının sistem kaynak kullanımına sınır koyabilmelerini sağlayan GX Denetimi.

Opera, yaptığı bir ankette hafıza ve ağ sınırlamalarının oyuncular için iki önemli konu olduğunu ve bu nedenle CPU, RAM ve Ağ Bant genişliği için sınırlayıcı kontroller koyabilme fikrinin ortaya çıktığını açıkladı.

Opera GX, bu sorunlara çözüm sağlayan benzersiz bir dizi özellik sunuyor. Ağ Bant Genişliği, CPU ve RAM Sınırlayıcıları içeren tarayıcı sınırlayıcıları, tarayıcının kaynak tüketimini önlüyor. Bu da, bilgisayara oyun çalıştırmak için daha fazla kaynak kalması anlamına geliyor.

Tarayıcı, kenar çubuğundan erişilebilir Twitch, yayınları izlemek için resim içinde resim, entegre mesajlaşma servisleri, reklam engelleyici, ücretsiz VPN ve çeşitli özel tema seçenekleri dahil olmak üzere oyuncuları mutlu etmeyi amaçlayan özellikler içeriyor.

Opera’nın oyun tarayıcısının macOS sürümü, erken erişim modunda yüklenebiliyor. İlgilenen kullanıcılar Opera’nın web sitesinden Opera GX’i indirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.