AirPods Pro ile Birlikte, AirPods Sevkiyatlarının Bu Yıl 60 Milyona Ulaşması Bekleniyor

24 Kasım 2019

Bloomberg’e göre Apple’ın AirPods serisi sevkiyatlarının, 2019’un sonuna kadar iki katına çıkarak 60 milyona ulaşması bekleniyor.

Rakamların iki katına çıkmasının en büyük sebebi ise, AirPods Pro‘nun satışa sunulması ile birlikte, Apple’ın beklediğinden “çok daha yüksek” bir talebin oluşması.

Gürültü engelleme (noise cancellation) ve su geçirmezliği sunan 249 dolarlık (ülkemizdeki satış fiyatı 1899 tl) ‌AirPods Pro‌, beklentileri aştı. Bu durum Apple’ın ürün montajlarını yaptırdığı şirketleri kapasite ve teknik kısıtlamalar konusunda zorluyor.

AirPods Ailesi

2016 yılının sonlarında piyasaya sürülen orijinal AirPods‘un popülaritesinin artmasından sonra Apple, Mart ayında yeni nesil AirPods ve birkaç hafta önce de piyasaya sundukları “AirPods Pro” ile birlikte bu yıl AirPods serisini iki kez güncelledi.

Apple Watch ve “AirPods”, Apple’ın bugüne kadar giyilebilir teknolojiye yaptığı yatırımın önemli mihenk taşlarıdır ve her ikisi de son birkaç yılda güçlü bir büyüme görmüştür. Pazarda Sony ve Google gibi bazı rakipler var olsa da, AirPods şu anda kablosuz kulaklık pazarının lideri durumunda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.