iPhone 11’de Ekran Görüntüsü Almak

22 Kasım 2019

iPhone 11'de Nasıl Ekran Görüntüsü Alınır

iPhone 11, iPhone 11 Pro veya iPhone 11 Pro Max‘ta nasıl ekran görüntüsü alacağınızı merak mı ediyorsunuz?

Eski iPhone modellerinden yeni iPhone 11 serisine geçen birçok kullanıcı, yeni iPhone’larında nasıl ekran görüntüsü alacağını merak ediyor olabilir.

Korkmayın, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 serisinde ekran görüntüsü almak, bu yazımızda göreceğiniz gibi son derece kolaydır.

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’ta Nasıl Ekran Görüntüsü alınır?

Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekrana gelin, aşağıdakileri yapın:

Yukarı Ses düğmesi ve Yan düğmesine aynı anda basın, sonra bırakın.

İhtiyacınız olan tek şey hem Yukarı Ses düğmesi hem de Yan düğmesine kısa bir süre basmaktır.

iPhone 11'de Ekran Görüntüsü Almak

Bir ekran görüntüsü alındığında, ekran hızlı bir şekilde yanıp sönecek ve ekran görüntüsünün başarıyla alınmış olduğunu belirtmek için fotoğraf makinası deklanşörü gibi bir ses efekti duyulacaktır.

Ardından, ekranın köşesinde, aldığınız ekran görüntüsünün küçük hali belirecektir. Kaydırarak işlerinize devam edebilirsiniz ya da üzerine dokunup paylaşabilir, düzenleyebilir veya işaretleyebilirsiniz.

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max‘ta alınan ekran görüntüleri, Ekran Resimleri fotoğraf albümünde veya iPhone’un normal kamera rulosunda bulabileceğiniz Fotoğraflaruygulamasında görünür.

Önemli: Yukarı Ses Açma düğmesi ve Yan düğmesini çok uzun süre basılı tutmayın, aksi takdirde telefonu kapatma ekranını etkinleştirirsiniz. Ekran görüntüsü almak için, aynı anda iki düğmeye de hızlıca basıp bırakmanız yeterli.

💡 İpucu: Bir web sayfasının, belgenin veya iletinin hızla PDF’ini yaratmak için bir ekran resmini çekin, küçük resmine dokunun, sonra Tam Sayfa’ya dokunun.

Yukarı Ses Açma düğmesi ve Yan düğmesine basarak ekran görüntüsü almak, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max’ten gelen herkese tanıdık olmalıdır, çünkü bu modellerde de aynıdır.

iPhone X serisinden önceki bir iPhone’dan ekran görüntüsü almak için, Ana Ekran düğmesi ve Açma / Kapama tuşuna birlikte basmamız gerekiyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.