iOS 13.3 ve iPadOS 13.3’ün 3. Betası, Geliştiriciler İçin Yayımlandı

21 Kasım 2019

iOS 13.3 ve iPadOS 13.3’ün 3. Betası, Geliştiriciler İçin Yayımlandı

Apple, iOS 13.3 ve iPadOS 13.3‘ün üçüncü beta sürümünü, geliştiriciler için yayımladı.

Apple ayrıca, macOS Catalina 10.15.2, watchOS 6.1.1 ve tvOS 13.3 için de yeni beta sürümlerini yayımladı.

iOS ve iPadOS 13.3 beta, mobil işletim sistemlerinde hata düzeltmelerine ve iyileştirmelere odaklanıyor, ancak aynı zamanda iPhone ve iPad için yeni özellikler de sunuyor.

iOS 13.3 ile birlikte, Apple’ın önceden söz vermiş olduğu gibi, İletişim Limitleri özelliği geliyor. İletişim Limitleri, ebeveynlerin çocuklarının hem ders çalıştıkları zamanlarda hem de telefonla uğraşırken kiminle iletişim kurabileceğini kontrol etmesine olanak tanıyor. İletişim Limitleri özelliği ile ebeveynler, çocuklarının günün farklı saatlerinde kiminle iletişim kurduğunu daha iyi kontrol edebilecek, örneğin okuldaki arkadaşlarına erişimi engelleyebilecekler.

iOS 13.3 & iPadOS 13.3

İletişim Limitleri; iCloud kişileri ile birlikte Telefon, FaceTime ve Mesajlar uygulamaları için geçerlidir. İletişim Limitleri ayarlarından bağımsız olarak, acil durum numaralarına yapılan aramalara her zaman izin verilir ve acil numaralara arama yapıldığında, İletişim Limitleri 24 saat boyunca iptal olur.

iOS 13.3 ve iPadOS 13.3, iki faktörlü kimlik doğrulamasında kullanılan donanım tabanlı güvenlik anahtarları için destek ve Animoji etiketlerini Emoji klavyesinden gizleme özelliğini de içeriyor.

Düzenlenmiş video klipleri, orijinal video üzerine kaydetmek yerine, yeni bir video olarak kaydedebilmek için yeni bir seçenek de dahil olacak. iOS 13.3 ve iPadOS 13.3 betalarında başka birçok küçük değişiklik de var.

Apple, genellikle son sürümü yayımlamadan önce çeşitli beta sürümlerinden geçer, bu da iOS 13.3 ve iPadOS 13.3 son sürümlerinin yılın ilerleyen günlerinde yayımlanacağını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.