Austin, Texas’taki Yeni Yapılacak 1 Milyar Dolarlık Apple Kampüsüne Temel Atılıyor

20 Kasım 2019

Apple Campus Texas

Apple bugün, Austin, Teksas’taki 133 dönümlük yeni kampüsünün, geçen yıl yaptığı taahhüdün bir parçası olarak inşa edilmeye başladığını duyurdu.

Apple, kampüsün başlangıçta 5.000 çalışan ve 15.000 kişilik bir kapasiteye sahip olacağını ve 2022‘de açılmasının beklendiğini söyledi.

Austin merkezli Bartlett Tree Experts ile ortaklaşa çalışan Apple, kampüste Teksas’taki 20’den fazla çeşidi kapsayan binlerce ağaç dikeceğini söyledi. Apple, manzaranın 50 dönümlük bir doğa alanını ve halka açık olacak yaban hayatı koruma da dahil olmak üzere mülkün yüzde 60’ını kapsayacağını söyledi.

Austin, Texas’taki yeni kampüs, Apple’ın ABD’de üretim, mühendislik ve diğer işlere olan yatırımlarını artırma taahhüdünün bir parçası olacak. Apple, 2018 ve 2023 yılları arasında ABD ekonomisine 350 milyar dolar katkıda bulunacağını ve bu süre zarfında 20.000 personele iş imkanı sağlayacağını söyledi.

Apple, Austin‘de yaklaşık 7.000 çalışana ulaştığını söyledi.

Apple CEO’su Tim Cook:

Şu an Austin’deki yeni kampüsümüzün inşası ile birlikte Apple, şehirle olan yakın bağımızı iş gücü ile derinleştirip, Amerika’nın inovasyon hikayesine katkıda bulunmaya isteklidir.

Apple ayrıca Boulder, Culver City, New York, Pittsburgh, San Diego ve Seattle‘da da genişlemeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.