macOS Catalina 10.15.1, Geliştiriciler İçin Yayımlandı

24 Ekim 2019

macOS Catalina‘nın çıkışından 2 hafta sonra ve ikinci betasının yayımlanmasından bir hafta sonra, macOS Catalina 10.15.1 güncellemesinin üçüncü betası, Apple tarafından bugün yayımlandı.

macOS Catalina’nın yeni betası, Apple Developer Center‘dan (Apple Geliştirici Merkezi) uygun yazılımı indirdikten sonra, Sistem Tercihleri‘nin içindeki Yazılım Güncelleme sekmesinden indirilebilir.

Apple tarafından, ara ek bir güncelleme (supplemental update) daha iki gün önce, ele alınması gereken bazı önemli hata düzeltmeleri ile birlikte yayımlanmıştı. ‌macOS Catalina‌’ya yapılacak olan bu ilk güncellemede, Catalina’nın ilk sürümünde ele alınamayan hatalara ve sistem genelinde performans iyileştirmelerine odaklanılmış gibi görünüyor.

Apple’ın ilk beta için yayımlanan notlarında, güncellemenin AMD Navi RDNA eGPU mimarisine destek sağladığını ve Fotoğraflar uygulamasında bazı değişiklikler getirdiğini söylüyor.

macOS Catalina, macOS tarihinde büyük bir güncellemedir. macOS Catalina‌ ile birlikte, 20 yıllık iTunes’un ismi değişti ve Müzik oldu. Podcast’ler ve TV uygulamaları macOS’a entegre edildi. Müzik, Podcast ve TV uygulamaları olarak üç ayrı uygulamaya ayrıldı. 32 bit uygulamalar için destek tamamen ortadan kaldırıldı. iPhone’umu Bul ve Arkadaşlarımı Bul uygulamaları, Beni Bul adı altında tek bir uygulama olarak birleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.