iOS: Takvime “Saat Dilimi Desteği” Eklemek

10 Ağustos 2014

iOS 7 TakvimSaat diliminin farklı olduğu ülkelere seyahat edenler, iPhone ya da iPad’lerindeki takvim etkinliklerinin, bulundukları ülkenin saat dilimine göre gösterildiğini fark etmişlerdir. Bu nedenle bulunduğunuz konuma güvenerek takvim etkinliği oluşturulduğunda, saat farklılığından dolayı problemler oluşabilmektedir. Takvim ayarlarından Saat Dilimi Desteği‘ni etkin hale getirerek, oluşabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz.

  • Ayarlar‘dan, “Mail, Kişiler ve Takvimlere” gelin.
  • Takvimler” kısmına kaydırıp “Saat Dilimi Desteği” kısmına dokunun.
  • Saat Dilimi Desteğini” etkin hale getirin.

iOS 7 - Saat Dilimi Ayarları

Bu seçenek kapalı konumdayken, etkinlik tarihleri, cihazınızın bulunduğu konuma göre gösterilmektedir. Saat dilimi desteği seçeneği etkin olduğunda ise, sizin belirlediğiniz saat dilimine göre gösterilecektir. Aradaki ayrımı daha iyi anlamanız için basit bir örnek vermek gerekirse; bugün İstanbul’da yaşayan bir tanıdığınızın saat 14:00’de doğum gününü kutlayacaksınız. Eğer siz konum olarak New York’ta iseniz, etkinlik tarihi New York saati ile 14:00 gözükecektir fakat, aramızda 7 saat fark olduğu için İstanbul’da saat 07:00 olacaktır.

Saat dilimi desteğini açtıktan sonra, önceden oluşturmuş olduğunuz etkinlikleri düzenleyip, saat dilimini istediğiniz şehire göre ayarlayabilirsiniz. Yeni etkinlik eklemek isterseniz de gün ve saati belirledikten sonra yine aynı şekilde saat dilimini belirleyebilirsiniz.

iOS 7 - Etkinlik Ayarları

Aynı Apple Kimliği (Apple ID) ile kullandığınız başka iOS cihazlarınız varsa, etkinlik tarihlerinde karışıklık olmaması için, saat dilimi ayarlanızın diğer iOS cihazlarınızda da aynı şekilde olduğundan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.