iTunes Radio, Avustralya’da Kullanıma Açıldı

11 Şubat 2014

iOS 7 ile birlikte artık iPhone, iPad, iPod Touch ve Apple TV cihazlarında da kullanılmaya başlanan Apple’ın radyo servisi iTunes Radio, Amerika’dan sonra ilk defa Avustralya’da kullanıma açıldı. Apple, 2014 yılının başlarında İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da iTunes Radio’nun kullanıma açılacağını duyurmuştu, ilk ülke Avustralya oldu.

Apple’ın “İnternet Yazılım ve Servisleri Başkan Yardımcısı” Eddy Cue‘nun söylediğine göre, Apple’ın öncelikli amacı iTunes Radio’yu tüm dünyada kullanıma açmak.

iTunes Radio

iTunes Radio’nun, iTunes’taki internet radyosundan ne farkı var diye soracak olabilirsiniz. Benzer gibi görünse de aslında birbirinden tamamen farklı servisler.

iTunes Radio, sizin müzik zevkinize göre, yani iTunes’ta dinlediğiniz ve indirdiğiniz parçaları baz alarak, seveceğiniz tarzdaki istasyonları size dinleten ve kendi radyo istasyonlarınızı oluşturabileceğiniz ücretsiz bir servis. Mesela o sırada çalan parçayı beğenmediyseniz “bir daha bunu çalma” ya da beğendiyseniz, “bunun gibi parçalar çal”…vb seçeneklerle tamamen kişiselleştirebiliyorsunuz. Aynı şekilde sanatçı ve tarz üzerinde de oynamalar yapabilirsiniz.

iTunes Radio, iTunes Store’daki tüm parçaları kapsadığı için, o sırada hoşunuza giden bir parçayı mp3 olarak da satın alabilme imkanı sunmuş oluyor.

Türkiye ile ilgili net bir tarih olmasa da, iTunes Radio bu senenin sonuna doğru büyük ihtimalle bizde de kullanıma açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.