iOS 7 Beta 5 ile Gelen Yenilikler

08 Ağustos 2013

Dün yayınlanan iOS 7’nin 5. beta sürümü, hata düzeltmeleri ve iyileştirme çalışmalarının yanı sıra, yeniden tasarlanan Ayarlar menüsü ikonları ve Denetim Merkezi’nin uygulama içindeyken devre dışı bırakılabilmesi gibi birçok yenilik barındırıyor.

iOS 7‘yi daha hızlı ve etkin bir biçimde kullanabilmemiz için, arayüzde de birçok ufak değişiklik yapılmış:

Ayarlar – Ayalar menüsündeki ikonlar değiştirilmiş, standart mavi ikonların yerine çeşitli renklerde kare ikonlar kullanımış.

Ayarlar

Denetim Merkezi – Oyun oynarken ya da herhangi bir uygulamayı kullanırken, ekranın alt kısmından Denetim Merkezi’ne erişimi devre dışı bırakabiliyoruz.

Denetim Merkezi

Kapanma Ekranı – Kapanma ekranındaki “kapatmak için kaydırın” sürgüsü kısmen değiştirilmiş.

Twitter – Twitter ikonu yeniden tasarlanmış. Mavi arkaplan üzerine beyaz logo yerine, beyaz arkaplan üzerine mavi Twitter logosu konulmuş.

Twitter

Bildirimler – Gelen bildirimlerlerin içeriğini aşağı çekerek görebiliyoruz.

Telefon – Telefon görüşmesi yaparken, arama seçenekleri ekranındaki simgelerin etrafına daire eklenmiş ve ikonlar büyütülmüş.

Telefon

Erişilebilirlik Özellikleri – Erişilebilirlik menüsünün altına “açma/kapama” seçeneği eklenmiş.

Açılış Ekranı – iOS 7 Beta 5’i cihazınıza kurarken, önyükleme ekranı cihazınız ile aynı renk oluyor. Yani beyaz iPhone 5 kullanıyorsanız beyaz, siyah iPhone 5 kullanıyorsanız, siyah ekran üzerine beyaz Apple logosu görüyorsunuz. Bu ayrıştırma, şu anda sadece iPhone 5 kullanıcıları için geçerli.

iOS 7 Beta 5 - Açılış Ekranı

Mesajlar – Beta 5 ile birlikte, mesajlarda isim – soyisim yerine, kişilerin sadece “isimleri” gözüküyor. İsterseniz ayarlardan değiştirebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.