Apple, Maps Uygulaması için Personel Arıyor

01 Ağustos 2013

Sürekli eleştirilen Maps uygulamasını geliştirmek isteyen Apple, dün web sitesinde hem bölgesel hem de yerel iş ilanları yayınlayarak, haritalandırma ekibinin sayısını artırmaya karar verdi. Apple, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede, yerel uzmanlar ve bölgesel yöneticiler arıyor.

Apple'da Kariyer

“Yerel Uzman” pozisyonunun iş tanımı ise şu şekilde;

Haritalar (Maps) ekibi, daha iyi haritalar yaratabilmemiz için, haritalandırmaya tutkulu, iyi test edebilme becerilerine sahip, ve ileri derecede bölgesel bilgisi olan kişiler arıyor. Bu pozisyonda, kendi bölgenizin yer ve harita servislerinin kalite değelernedirmesinden sorumlu olacaksınız. Haritalarımızdaki değişiklikleri kontrol edip, yerel harita gereksinimleri hakkında geri-bildirimde bulunacak, rakip uygulamaları değerlendireceksiniz.

Aranan özellikler ise; üniversite mezunu olmak, çok iyi derecede İngilizce bilmek, daha önce kalite kontrolü konusunda deneyim sahibi olmak, başvurulan lokasyonda 5 yıldan fazla zamandır yaşıyor olmak, yaşadığınız yer ile ilgili her konuda (yer isimleri, önemli işletmeler, turistik yerler, toplu taşıma hizmetleri, yollar, sokak isimleri…) bilgi sahibi olmak.

Apple’ın ülkemizde verdiği iş ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.