Apple Store 2013 Yılında Türkiye’de

14 Kasım 2012

Geçtiğimiz günlerde Apple, 2013 yılında tüm dünyada 35 civarı mağaza açacağını belirtmişti. Bunların büyük çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri’nde açılacak olmakla birlikte, Amerika dışındaki ülkeler arasında Türkiye’nin ismi de geçmekteydi. Dün http://www.apple.com/jobs/tr/ üzerinde, Türkiye için iş pozisyonlarının yayınlanması ile birlikte Apple Store’un ülkemizde açılması kesinleşti.

 

Mağazanın açılacağı yer kesin olarak belli olmamakla birlikte yüksek ihtimalle İstanbul’da açılacak. İstiklal Caddesi, Bağdat Caddesi, Kanyon AVM gibi mekanlar da konuşulanlar arasında.

Apple Store’un ülkemizde açılması belki iPhone ve iPad fiyatlarına ekstradan gelen ÖTV’lerden dolayı çok etki etmeyecek olsa da, tekelin, Bilkom’un elinden çıkmasıyla birlikte Mac modellerinin fiyatları daha makul seviyeye inecektir. Tabi fiyatlandırma dışında en onemli şey ise, Apple hizmetlerinden eksiksiz faydalanabilmek, tüm Apple ürünlerini istediğimiz şekilde test edebilmek ve düzgün destek alabilme imkanımızın olacak olması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.